Úgy gondolom, időnként minden ember szembe kerül olyan problémával élete során, amelyet egyedül nem, vagy csak nagyon nehezen tud megoldani. Ilyenkor jól jöhet egy külső szemlélő, egy pártatlan emberrel való beszélgetés. Hiszem, hogy ahogyan az életben, úgy a szakmánkban is a legfontosabb az életünk végéig tartó fejlődés, tanulás. Klienseimet ebben próbálom segíteni. Folyamatos továbbképzésekkel, szupervízióval, törekszem arra, hogy biztonságos légkört teremtve tudjam segíteni klienseimet a fejlődés útján.
Támogató terápia, krízisintervenció. Úgy gondolom, minden problémát rendszerben kell megvizsgálni, hiszen nagyon ritka az, hogy csak egy embert érint. A családterápiás szemléletet az egyéni konzultációk során is igyekszem szem előtt tartani.
SZAKTERÜLETEK
Eddigi munkám során rehabilitációs osztályokon dolgoztam. A pszichiátriai rehabilitációs osztályon sokféle betegséggel találkoztam, köztük súlyos pszichiátriai zavarokkal is. A mozgásszervi rehabilitációs osztályon a szomatikus betegséggel küzdőkkel folytatott pszichológiai munkába kapcsolódtam be. Jelenleg függőkkel foglalkozom.
ÖNISMERET
A gimnáziumban kezdett el érdekelni a pszichológia, elkezdtem olvasni a témában. Az egyetemen megszerezhető elméleti tudás mellett, már akkor szerettem volna gyakorlat közelibb tapasztalatokat szerezni, ezért négy évig telefonos lelki segély szolgálatnál dolgoztam. A diploma megszerzése után rögtön elhelyezkedtem a szakmában. Az elmúlt időben a felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus képzést végzem, valamint családterapeutának tanulok. Egyéni és csoportos, 150 órás önismereten is részt vettem.
A nárcizmus egészséges és patológiás mértéke között nehéz különbséget tenni, mivel az önszeretet bizonyos mértékben elengedhetetlen és mindannyian küszködünk ilyen nehézségekkel különböző mértékben. Ráadásul nagyon gyakran önmagunk elfogadásának hiánya és az önmagunkkal szemben állított kritika áll a nárcisztikus viselkedés mögött. Miért olyan gyakori napjainkban a názcizmus? A mai nárcisztikus kultúra Lasch szerint válasz az elektronikus
Ahogy korábbi blogcikkeinkben említettük, az alkoholfüggőség népbetegségnek számít Magyarországon, az alkoholbetegek száma közel egymillióra tehető. A legtöbb szenvedélyes ivó ráadásul titkolja problémáját, nehezen szánja rá magát a segítségkérésre. A betegség gyógyításának egyik leghatásosabb módszere az Amerikában kifejlesztett Minnesota-modell, amely egy több hónapig tartó, bentlakásos terápiát jelent, amely során a betegek ismereteket szereznek a betegségükről. Multiprofesszionális
Mire készüljön fel a család, ha egy szerettüknél Alzheimer kór derül ki? Hogyan segíthetjük a beteget abban, hogy minél tovább, minél jobb minőségben élhessen?
Az utóbbi évtizedekben egyre fokozódott a szerhasználat gyakorisága a fiatalok körében, és úgy tűnik egyre korábbra tehető az első kipróbálás időpontja. Milyen lelki tényezők állnak ennek hátterében? Hogyan óvhatjuk meg gyermekünket ettől?
Jelen cikkünkben a depresszió hatékony kezelési módjairól írunk részletesen. Gyógyszerek, vagy pszichoterápia? Mire kell számítani a pszichológusnál?
Hogyan zajlik a depresszió pszichoterápiás kezelése?
Kíváncsi további érdekességekre? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Ha kérdése vagy javaslata van szolgáltatásunkkal kapcsolatban, kérjük lépjen kapcsolatba velünk!
Mondja el a véleményét!