MI A PSZICHOTERÁPIA…
“Azt a szót, amely neked segít, egyedül nem tudod kimondani” – állítja a bölcs mondás.
Minden ember szubjektív saját magával szemben, ezért senki sem képes magát kívülről látni, reálisan felmérni a saját lelki állapotát. Ehhez egy külső tükörre van szükség, melyben torzításoktól mentesen láthatjuk meg saját magunkat, vehetjük észre viselkedésünk és kommunikációnk másokra gyakorolt hatásait, kapunk erről visszajelzést.
Mikor alkalmazandó az online pszichoterápiás konzultáció?
Amikor gyorsan, szakszerű segítségre van szükség*, illetve ha nincsen lehetőség személyes találkozásra.
(Amennyiben a kliens problémája ezt a szakember szerint lehetővé teszi.)
*Sürgős esetben (pl. öngyilkossági szándék esetén) az ingyenesen hívható lelki segély telefonvonalak igénybevételét javasoljuk.
MIKOR SZÜKSÉGES A PSZICHOTERÁPIÁS MUNKA?
- Életünk során többször is kerülhetünk olyan helyzetbe, melyben az addig bevált problémamegoldó stratégiáink nem működnek. Nem haladunk egyről a kettőre, vagy ugyan az a probléma időről-időre előbukkan.
- Gyakran megtörténik, hogy meg sem tudjuk fogalmazni, mi bánt bennünket valójában, mégis rossz a közérzetünk.
- Ezt kísérhetik munkahelyi-, párkapcsolati- és családi konfliktusok is.
- Orvosilag nem kezelhető testi tünetek esetén.
- A megterhelő élethelyzetek és a megfoghatatlan, belső feszültség (diszkomfort érzés) tehát azt jelzi, szükséges egy szakértő bevonása, hogy más szemmel nézzünk rá a helyzetükre, könnyebben átgondolhassuk a változásokat és megtehessük a számunkra szükséges lépéseket.
- Szintén fontos szakember segítségét kérni, ha tartósan nem találjuk a helyünket a világban, vagy elégedetlenek vagyunk az életünkkel, nem találjuk a kiutat helyzetünkből.
- Az önismereti (terápiás) munka hatására nem csak a belső harmóniánk fog helyreállni, hanem tudatosabban kezelhetjük a terápia lezárása után adódó konfliktushelyzeteket is. Ennek magyarázata, hogy nemcsak a saját érzéseinkre látunk majd rá jobban, hanem mások szándékait is reálisabban felmérjük és tudjuk kezelni.
Az online pszichoterápiás konzultáció előnyei
Kényelmes
Ki sem kell mozdulnia biztonságot adó otthonából, mégis hatékonyan nézhet szembe a problémáival.
Diszkrét
Ha nem szeretné, senkinek nem kell megtudnia, hogy pszichológushoz jár.
Gyors
Nincs hosszú előjegyzési idő, idegőrlő várakozás. Szakemberünkkel akár már holnap beszélhet.
Bárki számára elérhető
Ki sem kell mozdulnia biztonságot adó otthonából, mégis hatékonyan nézhet szembe a problémáival.
Szakértelem
Könnyű képzett szakembert találni. Már a kapcsolatfelvétel előtt meggyőződhet választott terapeutája képzettségéről, tapasztalatairól.
Személyre szabott megoldás
Személyre szabott megoldás életvezetési, vagy lelki nehézségek esetén
Hogyan zajlik az online
konzultáció?
A szakembereink menüpontban tud választani pszichológust, akinél az általa megadott óradíj bankkártyával történő befizetése után tud időpontot foglalni.
Amennyiben nem talál weboldalunkon Önnek megfelelő időpontot, kérjük, hogy írjon az info@onlinepszichologus.net elektronikus levélcímre és igyekszünk közös nevezőt találni. Az időpontfoglalás után automatikus válasz e-mailben megkapja a számlát és egy tájékoztatót az online konzultáció pontos menetéről illetve egy linket, amin keresztül a lefoglalt időpontban a Skype hívást el tudja majd indítani.
Miért jó Önnek, ha pszichoterápiás megoldást választ a problémája megoldásához?
Mi a pszichoterápia? Hogyan hat?
A pszichoterápia a lelki problémák megoldásának módja, a lelki egyensúly helyreállításának – tudományosan megalapozott – eszköze. A megtartó kapcsolaton keresztül, különféle verbális és nonverbális eszközök segítségével lelkünk legmélyét célozza meg, ezáltal gyógyítja be a múlt sebeit. Úgy kell ezt elképzelni, mint egyfajta együtt gondolkodás a szakemberrel a probléma megoldása (egy tünet megszüntetése), illetve saját magunk megismerése végett (viselkedésmintáink, érzelmeink, családi hagyományaink felismerése és átdolgozása céljából). A krízishelyzetek megoldásának képessége alapvetően a belső tudatosságon, az önismeret fokozódásán múlik. Vagyis minél kevésbé vagyunk érzelmeink, motivációink (és ezek összefüggéseinek) tudatában, annál jobban ki vagyunk nekik szolgáltatva. Belső „énünk” tudatosítása segíthet leküzdeni a berögzült viselkedésmintákat és sikeresebbeket kialakítani. A pszichoterápia kulcseleme minden esetben a kliens belső erőforrásainak mobilizálása. Hatására reálisabb képpel rendelkezünk önmagunkról, önbizalmunk megerősödik. A terapeuta szerepe ebben a folyamatban inkább kísérő, katalizáló. A változás a kliens belső világában történik meg, az Ő aktív részvételére van szükség a fájó pontok feltárásához, a terapeuta szakértelmére pedig ezek begyógyításához. A pszichoterápia hatásmechanizmusáról bővebben ITT is olvashat.
Még mindig vannak, akik kellemetlennek élik meg azt, hogy segítséget kérjenek, pszichoterápia segítségével gondolják át élethelyzetüket, értsék meg érzéseiket, tekintsenek rá a kapcsolataikra. Valóban nem könnyű észrevenni saját hiányosságainkkal, szembenézni a félelmeinkkel, negatívabb oldalunkkal. Kétségtelenül bátorságra és kitartásra van szükség ahhoz, hogy az ember egy önismereti munkába belefogjon, az eredmény azonban magáért beszél.