Magyarországon a szülők között talán még a mai napig van egy furcsa, kicsit aggodalommal eltöltő jelenség a gyerekekkel kapcsolatosan. Körülbelül óvodás korban a gyermek elkezd beszélni a szobában amikor egyedül van, és sokszor egyedül játszik, de mégis mintha interakcióba lenne valakivel. Bizony ezek a személyek a képzeletbeli barátok, akik sok gyermek életébe betoppannak és ugyanolyan
BŐVEBBEN
Mikor mit meséljek a gyereknek? Mi a különbség az olvasott és a látott mese közt?
Miért jó, ha mesélünk a gyermeknek? Milyen képességekre hat ez? Hogyan hat a mese a gyermek viselkedésére? Miért fontos a mesélő személye? Mely életkorokban mely mesék a leghasznosabbak a kicsiknek? Hogyan segítik a mesék a hétköznapi frusztrációk levelezését és a problémák megoldását? Ajánlott olvasnivalók a témában: Mikor milyen mese javasolt? Miért jó, ha mesét olvasunk?
BŐVEBBEN
Segítség, le akarok válni a szüleimről!
A címben megfogalmazott gondolat a serdülőkor alapvető érzése, ami komoly lelki vívódást okoz. A serdülőkor jellemzően 14-17 éves életkortól indul, befejezése napjainkban gyakran elhúzódik. A fő lelki kérdés ennek során, hogy 'gyermeknek maradni vagy felnőtté válni'?
Hogyan segíthet a szülő a gyermekének ebben az életszakaszban?
BŐVEBBEN
Mit kell tudnunk kiskamasz gyermekünkről?
Mikor beszélünk kora serdülőkorról? Lelkileg mennyire érett egy prepubertás korú gyermek? Milyen fejlődési feladatokat kell megoldania ebben az életszakaszban?
Hogyan támogathatjuk kiskamasz gyermekünket szülőként? Segít a mesepszichológia!
BŐVEBBEN