Sokan szorongani kezdenek, vagy lefagynak és tehetetlennek érzik magukat, ha szerettük, barátjuk, vagy családtagjuk, esetleg egy munkatárs a jelenlétükben pánikrohamot kap. Bár nincs olyan konkrét forgatókönyv, amely minden egyes pánikrohamot átélő személyen segíteni tudna – mindenki más és más dolgokra reagál- ez a cikk számos hasznos tippet tartalmaz arra vonatkozóan, hogyan segíthet a környezetében pánikrohamban
BŐVEBBEN
A Covid-helyzet érzelmi vonatkozásai
A covid 19 világjárvány hozta változás előzetes figyelmeztetés nélkül, váratlanul érkezett mindannyiunk életébe. Valószínűleg senki nem gondolta, hogy ilyen drasztikus hatással lesz a vírus hétköznapjaink menetére, és hogy ilyen mélyen érint majd mindenkit. Hogy egyik napról a másikra kerülnek a gyerekek otthoni oktatásba, állások szűnnek meg, cégek zárnak be, ellehetetlenülnek egészségügyi intézmények. Rég betervezett programokat:
BŐVEBBEN
Miért alakul ki a pánikzavar? Milyen típusai vannak?
Mai cikkünkben a pánikzavar típusairól írunk. Arra is keressük a választ, hogy milyen különböző okokra vezethető vissza a betegség kialakulása a különböző pszichoterápiás megközelítések szerint?
BŐVEBBEN
Rossz közérzet, hányinger, étvágytalanság?
Nem ritka, hogy miután felgyógyulunk egy sok kellemetlenséggel járó emésztőrendszeri hurutból, a félelem a további hányásoktól, vagy váratlan hasmenéstől továbbra is fennmarad.
Mi állhat a tünetektől való rettegés mögött? Mit tehetünk ez ellen?
BŐVEBBEN
A leggyakoribb szorongásos betegségekről
A szorongás sokféle formában megnyilvánulhat. Most a leggyakoribb szorongás alapú pszichés kórképekről és azok leghatékonyabb kezelési lehetőségeiről szeretnénk egy rövid áttekintést adni. Érdekli milyen tünetei vannak például a pánik zavarnak, a szociális fóbiának, a kényszeres zavarnak, illetve a poszttraumás stressznek? Hogyan gyógyíthatóak? Ha elolvassa bejegyzésünket, kaphat róla egy rövid, mégis átfogó képet.
BŐVEBBEN