ÍRÁSAINK

Mi a stressz? A XXI. század népbetegsége… vagy „az élet sója”?

Talán meglepő felvetésnek tűnik, hogy a stressz az élet sója, pedig a neves endokrinológus, Selye János tollából származik. Ennek ellentmond az a meghatározás, hogy 'stresszornak” nevezzük a testi vagy lelki jóllétünket fenyegető eseményt, tárgyat vagy körülményt. Akkor hogy is van ez? Érdekli, Önt mennyire veszélyezteti a stressz? Töltse ki tesztünket!
BŐVEBBEN

Mitől függ a terápia sikere?

A pszichoterápiás munka őszinte, aktív együttműködést igényel a kliens részéről. A terápia célja, hogy megtanuljuk felismerni belső konfliktusainkat, erősségeinket és gyengeségeinket, eligazodjunk érzelmi világunkban. Megtudjuk mire van szükségünk ahhoz, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. A terápia eredményessége függ a jól megválasztott céltól, módszertől és a cél iránti elkötelezettségtől. Attól, hogy valaki mennyi időt és energiát tud szánni erre. Meg tudja-e oldani, hogy a foglalkozásokon valóban rendszeresen, teljes figyelmével jelen legyen, és attól is, hogy a foglalkozások közötti időben tovább gondolja-e a felmerült témákat.
BŐVEBBEN

Miben más a pszichológussal való konzultáció, mint egy baráti beszéltetés?

A pszichoterapeuta egy professzionális kapcsolatot tart fent a kliensével, melynek lényeges része egy speciális távolságtartás, melyben az egymással folytatott beszélgetés teljes mértékben a kliensről szól. Ennek során a terapeuta gondolatai és érzései általában háttérben maradnak, csak annyiban számítanak, amennyiben a kliens érzelemvilágában való tájékozódást szolgálják. A terápiás munka célja a kliens érzéseinek és önálló gondolatainak előcsalogatása, problémamegoldó stratégiáinak fejlesztése a terapeuta professzionális, pszichoterápiás eszköztárának segítségével.
BŐVEBBEN

VIDEÓINK