ÍRÁSAINK
Mi van az érzelmileg labilis személyiségzavarban szenvedő személy viselkedése mögött a kognitív elmélet szerint? Milyen gondolkodási hibák figyelhetőek meg? Ezek hogyan kezelhetők?
BŐVEBBEN
Miért nem segít senki a bajomon? – A hipochondria betegségről
Hol húzódik a határ az önmagunkról való egészséges gondoskodás és a túlzott betegség-félelem között? Mit tegyünk, ha szüntelenül keressük magunkon a tüneteket? Nem hiszünk egyetlen szakorvosnak, vagy mérőeszköznek sem?
BŐVEBBEN
A dühkitörés lélektana
Hogyan kezeljük gyermekünk agresszióját, vagy szomorúságát? Mivel fokozhatjuk az életkedvét? Mi történik, ha nem vesszük észre időben, hogy a gyermekünk dühös? Mit tehetünk a dührohamok ellen?
BŐVEBBEN
Kapcsolatszerviz karácsonykor
Milyen stresszforrásokat tartogat a családi körben töltött ünnep? Mitől lesz kellemes a karácsony? Hogyan kezeljük az ünnep kapcsán felmerülő konfliktushelyzeteket?
BŐVEBBEN
Depresszió teszt
Milyen tünetek utalnak depresszióra? Honnan tudhatjuk, hogy érdemes-e szakemberhez fordulnunk ezzel? Lehetséges előzetesen tesztelni a depressziót?
BŐVEBBEN
Mi akadályoz észrevétlenül a gyermeknevelésben?
Miért dühít fel a gyermekem? Milyen nehézségekkel kell megküzdenünk szülőként, ha a saját szüleinktől nem kaptunk elegendő mennyiségű és minőségű figyelmet gyermekkorunkban?
BŐVEBBEN
Amikor gyermekünk kihozza belőlünk az agressziót
Mit érdemes tenni, ha dühünkben megpofoztuk, vagy durva szavakkal megaláztuk a gyermekünket? Mit tanul a gyermek a szülő keménységéből? Mit tehetünk az ellen, hogy ez ne forduljon elő?
BŐVEBBEN
Hogyan segítsünk a gyermekünknek kezelni az indulatait?
Hogyan kezeljük gyermekünk indulatait? Mi áll a duzzogás mögött, hogyan kezeljük a hisztirohamokat? Hogyan támogassuk gyermekünket, amikor valamilyen heves érzést/indulatot él át?
BŐVEBBEN
Párkapcsolati problémák: hűtlenség
Milyen tényezők állhatnak a megcsalás hátterében? Hogyan dönthetünk megfontoltan egy ilyen fájdalmas esemény után a kapcsolatunk jövőjéről?
BŐVEBBEN
Hogyan fejlesszük gyermekünk érzelmi intelligenciáját?
Hogyan segíthetünk a gyermekünknek kibontakoztatni a saját személyiségét? Szülőként hogyan fejleszthetjük a gyermek érzelmi intelligenciáját?
BŐVEBBEN
A halál, amiről szükséges beszélnünk
Miért kell megértenünk a saját halálfélelmünket? Mit adhat hozzá életünkhöz, ha elfogadjuk életünk végességét? Mit élnek meg a haldoklók? Hogyan támogathajtuk őket életük utolsó útján?
BŐVEBBEN
Párkapcsolati problémák: jelentős korkülönbség
Milyen reakciókra számíthatnak a nagy korkülönbséggel jellemezhető párok? Milyen nehézségekkel jár együtt a generációs mértékű különbség? Hogyan lehet ezeket áthidalni?
BŐVEBBEN
VIDEÓINK
Mit jelent a személyiségzavar kifejezés? Mit kell tudnunk a paranoid személyiségzavarról?
Milyen szempontok alapján dől el, hogy valaki személyiségzavaros, vagy nem? Hogyan zajlik a diagnosztika? Miben látja máshogyan a világot egy személyiségzavarban szenvedő ember? Milyen tünetei vannak a paranoid személyiségzavarnak? Hogyan kezelhető hatékonyan? További olvasnivalók a témában: Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra!
BŐVEBBEN
Mit érdemes tudnunk a testvérféltékenységről?
Miért jó, ha a gyermekünk kifejezi, hogy féltékeny az öccsére, vagy húgára? Mit tanulhat ebből a helyzetből? Miként változik meg a gyermek viselkedése, ha testvére születik? Mi segíthet, hogy a pici érkezése után mielőbb helyreálljon a rend? Hogyan tanítsuk meg a testvéreket a konlfiktusaik békés rendezésére? Ajánlott olvasnivaló: A testvérféltékenységről Szeretne szakszerű választ kapni felmerült
BŐVEBBEN
Mikor mit meséljek a gyereknek? Mi a különbség az olvasott és a látott mese közt?
Miért jó, ha mesélünk a gyermeknek? Milyen képességekre hat ez? Hogyan hat a mese a gyermek viselkedésére? Miért fontos a mesélő személye? Mely életkorokban mely mesék a leghasznosabbak a kicsiknek? Hogyan segítik a mesék a hétköznapi frusztrációk levelezését és a problémák megoldását? Ajánlott olvasnivalók a témában: Mikor milyen mese javasolt? Miért jó, ha mesét olvasunk?
BŐVEBBEN
Hogyan lehetünk magabiztos szülők? Mire figyeljünk a gyermeknevelésben?
Miként hangolódjunk rá a gyermekünk érzelmeire? Mit tegyünk, ha gyermekünk viselkedésétől dühbe gurulunk? Mitől lesz a gyermek félénk, vagy veszélykereső? Mi akadályozhat minket észrevétlenül a gyermeknevelésben? További olvasnivalók: Az erőszak rejtett formái a párkapcsolatban Mi akadályoz észrevétlenül a gyermeknevelésben? Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel
BŐVEBBEN
A harag kezelése. Amit a dühkitörésről tudni érdemes
Hogyan kezeljük a haragunkat egészséges módon? Miért fontos, hogy megengedjük magunknak ezt az érzést? Mitől lesz valaki erőszakos? Miről szólnak a dühkitörések és a gyermeki hisztik? Hogyan tanítsuk meg a gyermekünknek a harag megfelelő kezelését? Ajánlott olvasnivalók a témában: A dühkitörés lélektana Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós
BŐVEBBEN
Mit tehetünk a magány ellen? Hogyan kössünk barátságokat?
Milyen barátságok vannak? Miért jó, ha vannak barátaink? Mi alapján válasszunk bizalmast? Hogyan döntsük el, hogy mit melyik barátunknak mondhatunk el? További olvasnivaló a témában: Baráti kapcsolatainkról röviden Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra! Napi pszichológiai tartalmakért és lelki feltöltődésért kövessen minket
BŐVEBBEN
Amit a válásról (szakításról) tudni érdemes
Milyen kérdéseket érdemes feltennünk magunknak, hogy érzelmileg le tudjunk zárni egy párkapcsolatot (házasságot)? Milyen velejárói vannak a kapcsolat elgyászolásának? Mit mondjanak a szülők a válásról a gyereknek, hogy minél kevésbé viselje meg? Ajánlott olvasnivalók a témában: Amit a válásról (szakításról) tudni kell
BŐVEBBEN
Amit a hűtlenségről (megcsalásról) tudni érdemes
Manapság minden kapcsolatot fenyeget valamennyire a megcsalás, hiszen rengeteg lehetőség vesz körbe minket nap mint nap az ismerkedésre. Sokszor szándék nélkül sodódunk bele egy ilyen helyzetbe. Mit árul el a hűtlenség rólunk? Mit tehetünk, ha már megtörtént? Ajánlott olvasnivaló: Párkapcsolati problémák: hűtlenség
BŐVEBBEN
Mit nevezünk lelki traumának?
Videónkban arról van szó, mitől lesz valami lelki értelemben traumatikus számunkra. Hogyan dolgozhatók fel a különböző fajtájú és mélységű traumák? Milyen hatással van életünkre, ha nem történik meg a traumafeldolgozás? További olvasnivalók a témában:
BŐVEBBEN
A külföldre költözés nehézségeiről röviden
Mire készüljünk fel, ha egy másik országban szeretnénk letelepedni? Mi az az úgynevezett kultúrsokk? Miben változtat meg bennünket a sok új megtapasztalás? További olvasnivalók a témában:
BŐVEBBEN
Mit tegyünk, hogy ne laposodjon el a párkapcsolatunk?
Hogyan őrizhető meg az egymás iránti szeretet és szerelem a tartós párkapcsolatokban? Mit tehetünk, ha elmúlt a vonzalom? Olvasnivaló a témában: Hogyan őrizzük meg a szerelmet?
BŐVEBBEN
Szexuális problémákról röviden
Milyen okai lehetnek annak, ha egy párkapcsolatban nem működik a szex? Mit tehetünk ezek ellen? Olvasnivalók a témában: Szexuális problémákról általánosságban Szexuális zavarok okai
BŐVEBBEN