ÍRÁSAINK
Milyen hibákat ejthetünk, ha nem vagyunk kellően felkészülve egy konfliktusos helyzetre? Mit tehetünk a destruktív kritikák ellen?
BŐVEBBEN
Kényszer: ártalmatlan rituálé, hasznos óvintézkedés vagy betegség?
Mindannyiunknak vannak bizonyos szokásai, amelynek nem tudunk ellenállni. Meddig tekinthető ez normálisnak, szükségesnek és mikor érdemes komolyabban foglalkozni ezekkel?
BŐVEBBEN
Mit tehetünk a kritikus családtagok ellen?
Mit tehetünk, ha burkoltan kapunk kritikát? Mi áll emögött? Fontos-e legalább utólag megjegyeznünk, ha valami rosszul esett nekünk?
BŐVEBBEN
Tippek Alzheimer-kórral élők hozzátartozóinak
Mire készüljön fel a család, ha egy szerettüknél Alzheimer kór derül ki? Hogyan segíthetjük a beteget abban, hogy minél tovább, minél jobb minőségben élhessen?
BŐVEBBEN
Párkapcsolati kommunikációs problémák
Miből érezzük azt, hogy szeret a kedvesünk? Hogyan kommunikálunk mi a gyengéd érzéseinkről? Egymás szeretetnyelvének ismerete segít törődésünk hatékony kimutatásában.
BŐVEBBEN
Hogyan segíthetünk rákbeteg hozzátartozónknak?
Mit él meg egy rákbeteg személy? Hogyan segíthetnek hatékonyan a hozzátartozók a potenciálisan halálos kórral való megküzdésben?
BŐVEBBEN
Baráti kapcsolatainkról röviden
Milyen tényezők játszanak szerepet a barátságok kialakulásában? Mire figyeljünk, ha meg szeretnénk osztani barátainkkal valamilyen érzelmileg megterhelő dolgot?
BŐVEBBEN
A szeparáció és a válás hatása a gyermekre
Hogyan hat egy gyermekre a szülőktől való elválás? Milyen élethelyzetekben fordul ez elő? Mit érdemes tudnunk a válás hatásáról a gyermekre?
BŐVEBBEN
Az erőszak rejtett formái a párkapcsolatban
Milyen formái vannak az erőszaknak? Miért veszélyes a szóbeli bántalmazás? Hogyan jelenik meg ez a párkapcsolatban?
BŐVEBBEN
A cukorbetegség (diabétesz) lelki oldaláról
Egy krónikus betegség diagnózisát megtudni érzelmileg igen megterhelő. Cukorbetegeknél azért is különösen fontos a lelki egészség karbantartása, mivel a különféle stresszhormonok felszabadulása gátolja az inzulin megfelelő hasznosulását.
BŐVEBBEN
Mit érdemes tudni a test és lélek kapcsolatáról?
Hogyan gondolkodjunk a test és lélek viszonyáról? Milyen önismereti kérdéseket érdemes feltennünk, ha valamilyen testi betegséggel küzdünk?
BŐVEBBEN
A borderline személyiségzavar családterápiás megközelítése
Milyen tényezők állnak a borderline személyiségzavar mögött a családterápiás elmélet szerint? Hogyan kezelhető hatékonyan az érzelmileg labilis személyiségzavar?
BŐVEBBEN
VIDEÓINK
Hogyan ismerkedjünk?
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni ismerkedéskor? Mire vágyunk valójában és mit tudunk mi adni a kedvesünknek?
BŐVEBBEN
Mire számíthatunk a pszichológusnál?
Hogyan zajlik az első alkalom? Mire jó a pszichológussal való online konzultáció? Mennyire hatékony ez?
BŐVEBBEN