ÍRÁSAINK

Gyász… avagy mi zajlik bennünk a veszteségélmény hatására?

A gyásszal már mindenki találkozott, vagy találkozni fog hozzátartozóinak, ismerőseinek, barátainak halála, vagy akár egy válás kapcsán. Veszteségre adott normál reakcióról van szó, ugyanakkor ez krízis helyzetnek is tekinthető, hisz ilyenkor gondolkodásunk, érzelmeink és magatartásunk is eltér a megszokottól. Gondolta volna, hogy a veszteség testi tüneteket is okoz? A gyászfolyamatban való elakadás komolyabb szervi elváltozásokat vagy testi betegségeket is kiválthat!
BŐVEBBEN

A pánikzavar hatékony kezelése

A pánikzavar visszatérő pánikrohamokból, azaz szorongásos rohamokból áll. Ezek különböző helyzetekben, körülmények között jelentkezhetnek, ezáltal bejósolhatatlanok. Egy idő után kialakul a rosszullétektől való félelem. A roham hirtelen jelentkezik, egyre fokozódó tünetek jellemzik, maximális intenzitását átlagosan 10 perc alatt éri el, majd spontán enyhül. Ha érdekli, hogyan kezelhető a pánikbetegség, olvassa el blogbejegyzésünket. Kíváncsi, van-e Önben szorongás? Ha kitölti tesztünket, ezt is megtudhatja!
BŐVEBBEN

Az érzelmek hullámvasútján… a bipoláris affektív zavarról

A bipoláris affektív zavar, hétköznapi nevén mániás depresszió jóval ritkább az unipoláris depressziónál, az emberek mindössze 4%-a szenved benne. Kezelése azonban az előbbi kórképnél komplikáltabb. Itt még jellemzőbb az öngyilkosság veszélye, különösen a mániás szakaszban, vagy a két hangulati véglet közötti átmenet során. Közös pont a két kórképben, hogy a hangulat elválik a külső eseményektől, bejósolhatatlanná, sőt, kontrollálhatatlanná válik. Mik a bipoláris zavar tünetei? Hogyan alakul ki? Hogyan kezelhető? Nézzük meg részletesen!
BŐVEBBEN

Mi a különbség a rosszkedv és a depresszió között?

Gyakran használjuk a depressziós kifejezést, ha valakit lehangolnak, kedvetlennek látunk. Mi a különbség a kórkép és a negatív hangulat között? Mit érez az, aki depresszióban szenved? Mik a betegség tünetei? Miért alakul ki? Milyen fajtái vannak és hogyan kezelhető? Blogbejegyzésünkből megtudhatja! Ha pedig az is érdekli, Önnek vagy szeretteinek vannak-e depressziós tünetei, tesztünk kitöltése után erre is választ kaphat!
BŐVEBBEN

A szexuális zavarokról… szakértő szemmel

A jó szex energiával tölti fel, bensőségesebbé és mélyebbé teszi a párkapcsolatot, bővíti örömforrásaink körét. Az egészséges szexualitás tehát olyan érték az életünkben, melyről nem érdemes lemondanunk. Fontos megjegyezni, hogy a nők 40, a férfiak megközelítőleg 30%-ának van élete során legalább egyszer valamilyen szexuális problémája. Érdemes tudni, hogy a szexuális probléma az esetek túlnyomó többségében nem egyetlen embert, hanem egy párt érint. Milyen szexuális zavarok vannak? Mit tehetünk ellenük? Blogbejegyzésünkből megtudhatja!
BŐVEBBEN

Ha a lélek fáj… a test is sajog 2

Akkor beszélünk szomatizációs (vagy szomatoform) zavarokról, amikor a belső feszültség még nem hoz létre diagnosztizálható fizikai elváltozást. Ha mégis, akkor az ezek által okozott szenvedés nagyobb az orvosi szempontból megmagyarázható mértéknél. Érdemes mindenképpen figyelmet szentelnünk ezeknek a kórképeknek, mert bár keveset hallunk róluk, rengeteg embert érintenek hazánkban is. Ráadásul ezek a betegségek munkahelyi, társas és párkapcsolati problémákat is magukkal hoznak.
BŐVEBBEN

Ha a lélek fáj… a test is sajog 1

Érdemes megjegyezni, hogy testünk és lelkünk egy komplex rendszert alkot, ami együttesen határozza meg közérzetünket. Ha lelkünk sérül, az gyakran testi elváltozást is magával hoz. Ez természetesen fordítva is igaz, amikor súlyosabb testi betegséggel kell szembenéznünk, az lelkileg is megvisel bennünket. Míg a testi tünetek orvosilag jól körvonalazhatóak, kezelhetőek, lelki problémáink felderítése sokkal nehezebb feladat. Ha kíváncsi rá, hogyan hat a lelki állapotunk a testünkre, olvassa el bejegyzésünket!
BŐVEBBEN

Az alkoholproblémáról… szakértő szemmel

Sokan úgy vélik, hogy csak az olyan személyt nevezhetjük alkoholistának, aki minden nap annyit iszik, hogy már nem tud egyenesen járni. A valóság azonban ennél összetettebb. Az alkoholizmus felé közeledő ember egyre kevesebbet ad magára, magába fordul, kommunikációja egyoldalú lesz, a társas kapcsolatokban a partnerre egyre kevésbé figyel, romlanak az emberi kapcsolatai. A másnapos alkalmak egyre sűrűbbek lesznek, ezek egyre gyakrabban járnak depresszióval.
BŐVEBBEN

A leggyakoribb szorongásos betegségekről

A szorongás sokféle formában megnyilvánulhat. Most a leggyakoribb szorongás alapú pszichés kórképekről és azok leghatékonyabb kezelési lehetőségeiről szeretnénk egy rövid áttekintést adni. Érdekli milyen tünetei vannak például a pánik zavarnak, a szociális fóbiának, a kényszeres zavarnak, illetve a poszttraumás stressznek? Hogyan gyógyíthatóak? Ha elolvassa bejegyzésünket, kaphat róla egy rövid, mégis átfogó képet.
BŐVEBBEN

Érdekli, hogyan alakul ki a szorongás?

A stressz természetes része életünknek, probléma csak akkor van vele, ha a minket érő kihívásokra túlzottan hevesen reagálunk, vagy azt érezzük, képtelenek vagyunk megbirkózni az előttünk álló változással. Például ha az indokoltnál jobban félünk egy vizsgahelyzetben. Az egészséges reakciót meghaladja az is, ha különféle testi tünetekkel reagálunk a minket érő feszült helyzetekre.A szorongás olyan érzés, amely azonosítható külső ok nélkül jön létre. Ismerkedjünk meg vele közelebbről! Ha érdekli, Önnek vannak-e szorongásos tünetei, tesztünkből megtudhatja.
BŐVEBBEN

Megküzdés, avagy hogyan kezeljük a minket érő stresszt?

Nincs olyan ember, aki ne kerülne élete során valamikor a padlóra, hiszen mindannyiunkat érnek kudarcok, veszteségek. Mit tehetünk, hogy újra önmagunkra találjunk, a nehézségektől megerősödve folytassuk utunkat? Hogyan küzdhetjük le a mindennapi stresszt? Írásunk a főbb megküzdésmódokat szedi most csokorba. Kíváncsi rá, Ön mennyire tettre kész, milyen stratégiái vannak problémahelyzetekre? Töltse ki tesztünket és megtudhatja!
BŐVEBBEN

Mi a stressz? A XXI. század népbetegsége… vagy „az élet sója”?

Talán meglepő felvetésnek tűnik, hogy a stressz az élet sója, pedig a neves endokrinológus, Selye János tollából származik. Ennek ellentmond az a meghatározás, hogy 'stresszornak” nevezzük a testi vagy lelki jóllétünket fenyegető eseményt, tárgyat vagy körülményt. Akkor hogy is van ez? Érdekli, Önt mennyire veszélyezteti a stressz? Töltse ki tesztünket!
BŐVEBBEN

VIDEÓINK

A serdülőkori autonómiáról

Szülőként hogyan támogathatjuk tinédzser gyermekünk önállósági törekvéseit? Mikor aggódjunk gyermekünkért? Mai videónkban a serdülők autonómiatörekvéseiről beszél bővebben Móra Katalin pszichológusunk. Kattintson ide és tekintse meg! Amennyiben úgy érzi, hogy gyermekének szüksége van pszichoterápiára, vagy bármilyen nevelési kérdésről szeretne konzultálni szakpszichológussal, forduljon bizalommal szakemberünkhöz! Ön is szeretne kérdezni szakembereinktől? Ide kattintva megteheti! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube
BŐVEBBEN

Szorongásoldás – 5 hatékony tipp

E havi videónkban Móra Katalin pszichológusunk 5 technikát mutat arra vonatkozóan, hogyan tudunk úrrá lenni szorongásainkon. Melyek ezek? Tekintse meg videónkat, amelyből mindez kiderül. Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra! Napi pszichológiai tartalmakért és lelki feltöltődésért kövessen minket közösségi oldalainkon:Instagram Facebook oldal
BŐVEBBEN

A szülőkonzultáció jelentősége

Mi a menete a gyermekpszichoterápiának? Miért fontos a szülőkonzultáció? Móra Katalin pszichológusunk ezt a témakört járja körbe e havi videónkban. Kattintson a linkre és tekintse meg! Amennyiben úgy érzi, hogy gyermekének szüksége van pszichoterápiára, vagy bármilyen nevelési kérdésről szeretne konzultálni szakpszichológussal, forduljon bizalommal szakemberünkhöz! A videó az alábbi blogbejegyzés ötlete alapján készült: Szeretne szakszerű választ
BŐVEBBEN

Online tanácsadás jelentősége a covid alatt

Hogyan változott a pszichológiai szakrendelés az elmúlt másfél évben, a koronavírus hatására? Hogyan befolyásolta a pszichológusi munkát a világjárvány? Ha lelki gondokkal küzd, miért érdemes önnek is online terápiába kezdenie? Tekintse meg -e havi videónkat, amelyből mindez kiderül, Szabó Lili klinikai szakpszichológusunk közreműködésével. Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További
BŐVEBBEN

Autogén tréning a gyakorlatban

Az autogén tréning egy tanulás alapú, relaxációs technika, amely 12 hét után önállóan alkalmazható. Mire jó ez a módszer? segít a stresszel való megküzdésben szorongásaink oldásában javítja az alvásminőséget elősegíti a test öngyógyító folyamatait Tekintse meg a videót és próbálja ki ön is Maróti Eszter pszichológusunk közreműködésével! Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide,
BŐVEBBEN

Az ingyenes pszichológiai tanácsadásról

Mit​ érdemes tudni az ingyenes online pszichológiai tanácsadásról és az online pszichológiai konzultációról? Mire jó az írásos tanácsadás? Mit tegyünk, ha alaposan át szeretnénk gondolni egy problémát több szempontból? Hogyan lehet időpontot foglalni pszichológusainkhoz a weboldalunkon? Milyen​ előnyei és hátrányai vannak az online terápiának? Mai videónkból megtudhatja! Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide,
BŐVEBBEN

Mit érdemes tudni a pszichoterápiáról?

Hova, milyen szakemberhez fordulhatunk, amikor szeretnénk lelki problémáinkra megoldást találni? Gyakori eset, hogy az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy milyen szakembert érdemes felkeresniük mentális betegségeik vagy akár egészségük megőrzése kapcsán. Mi a különbség a pszichológusok, doktorok és pszichiáterek között? Mivel foglalkozik a szakpszichológus? Videónkban segítünk eligazodni a különböző végzettségek és a szakemberek által nyújtott szolgáltatások
BŐVEBBEN

Relaxációval a hétköznapi stressz ellen

Gór Dóra pszichológusunk relaxációs gyakorlata segít levezetni a hétköznapi stresszt. Segítségével feltöltődhetünk energiával, átmenetileg letehetjük a terheinket, hogy amikor készen állunk rá, szembenézhessünk a problémákkal. Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra! Napi pszichológiai tartalmakért és lelki feltöltődésért kövessen minket közösségi oldalainkon:Instagram Facebook
BŐVEBBEN

A gyermekkori depresszió tünetei és kezelése

Milyen tünetek esetén gyanakodjunk gyermekkori depresszióra? A diagnózis hogyan álítható fel? Mik a gyermekkori depresszió szakszerű kezelési módjai? Milyen jelek vetíthetnek előre egy esetleges öngyilkosságot? Mit tegyünk, ha ezeket tapasztaljuk? További olvasnivalók a témában: Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra! Napi pszichológiai
BŐVEBBEN

Amit a kényszerbetegségről tudni érdemes

Mi a különbség az ártalmatlan rituálék és a kényszerek között? Milyen fajtái vannak a kényszergondolatoknak és a kényszerviselkedéseknek? Mennyire gyakori a kényszerbetegség? Hogyan alakul ki? Milyen kezelés szükséges kényszerbetegség esetén? Javasolt olvasnivalók a témában: Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra! Napi pszichológiai
BŐVEBBEN

A borderline, vagy határeseti személyiségzavarról röviden

Mik a borderline személyiség jellemzői? Miért fontos, hogy diagnosztizáltassuk a betegséget? Mi a szakszerű kezelés borderline zavar esetén? Milyen tényezők állnak a betegség mögött? Milyen agyi elváltozásokkal jár együtt a határeseti személyiségzavar? Milyen tényezőkön alapul a borderline személyiségzavarzavar pszichoterápiája? További olvasnivalók a témában: Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További
BŐVEBBEN

A féltékenység okai és kezelése

Milyen tényezők játszanak szerepet a féltékenység kialakulásában? Milyen formái vannak a féltékenységnek? Mik az egyéni és párkapcsolati okok? Hogyan kezelhető hatékonyan a féltékenység? Lehetnek egyáltalán pozitív hozadékai is? További olvasnivalók a témában: Szeretne szakszerű választ kapni felmerült kérdésére? Kattintson ide, és kérdezzen szakembereinktől! További videós tartalmakért iratkozzon fel a YouTube csatornánkra! Napi pszichológiai tartalmakért és
BŐVEBBEN